14 lutego 2015

Soczyste skrzydełka z miodem

Chodząc po sklepie natrafiłem na Winiary Pomysł na… soczyste skrzydełka z miodem. Grafika na opakowaniu wyglądała tak apetycznie, że długo się nie zastanawiałem. Minimum pracy, skrzydełka bardzo smaczne. Gorąco zapraszam do sprawdzenia przepisu.

Składniki

1kg skrzydełek z kurczaka
Winiary Pomysł na… soczyste skrzydełka z miodem

Przygotowanie

Oczyść i umyj dokładnie skrzydełka z kurczaka. Można odciąć końcówki skrzydełek, można je zostawić – jak kto woli. Rozgrzej piekarnik do 200 stopni lub do 190 stopni z termoobiegiem. Do woreczka do pieczenia włóż mięso i wsyp przyprawę z pomysłu na soczyste skrzydełka z miodem. Zawiąż woreczek około 5-6 cm od końca za pomocą załączonej zapinki. Woreczek delikatnie obracaj przez chwilę, tak aby przyprawa równomiernie rozprowadziła się po wszystkich skrzydełkach. Do naczynia żaroodpornego (bez pokrywki) lub po prostu na blachę z piekarnika włóż przygotowane skrzydełka. Piecz przez około 55 minut na najniższym poziomie w piekarniku. Pamiętaj, aby uważać przy wyciąganiu ponieważ zarówno woreczek jest gorący, jak i powietrze, które wydobywa się z niego po jego przecięciu. Aby skrzydełka były chrupiące można na 10 minut przed końcem pieczenia rozciąć woreczek.

Soczyste skrzydełka z miodem
3.8 (76%) 10 głosów

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>