27 czerwca 2015

Deser z borówkami amerykańskimi

Świetny deser szklankowy, który możemy przygotować w kilka minut. Nie potrzebne są nam żadne umiejętności, ani wysublimowane składniki. Wszystko możemy kupić odwiedzając pierwszy lepszy market. Z podanej ilości składników zrobimy bez problemu deser dla dwóch osób. Muszę przyznać, że pierwszy raz robiłem deser z płatkami kukurydzianymi, które wcześniej kojarzyły mi się tylko ze śniadaniem. Na pewno jeszcze do nich wrócę z innymi przepisami, ponieważ w połączeniu z jogurtem, miodem i owocami smakują fenomenalnie.

Składniki

100 g borówek amerykańskich
1 serek wiejski (150 g)
1 jogurt grecki (300 g)
4 łyżeczki miodu
2 garści płatków kukurydzianych
2 rurki waflowe

Przygotowanie

Na dół szklanek rozdzielamy po równo serek wiejski, następnie po pół garści płatków kukurydzianych, kilka borówek i łyżeczkę miodu. Kolejnym etapem jest dodanie jogurtu greckiego, reszty płatków kukurydzianych i borówek amerykańskich, na które polewamy kolejną łyżeczkę miodu. Na koniec nasze desery dekorujemy rureczkami. Jeżeli są zbyt długie możemy je przeciąć na pół.

Deser z borówkami amerykańskimi
3.8 (76%) 5 głosów

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>